Chcę adorować, ale boję się czy dam radę dotrzymać zobowiązań. Co robić?
Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować. Zachęcamy do tego, aby spróbować i podjąć adorację na określony czas. Pomocą będzie też modlitwa o łaskę wytrwania w postanowieniu.
Czy godzina adoracji którą ofiaruję to musi być zawsze ta sama godzina w ten sam dzień?
Tak. Organizacja adoracji w kaplicach wieczystej adoracji opiera się na deklaracji jednej godziny adoracji w konkretny, stały dzień i o stałej godzinie.
Co w sytuacji, kiedy z ważnych przyczyn nie mogę być na swoim dyżurze adoracyjnym?
W takich sytuacjach stosujemy proste kroki zawarte w specjalnie do tego przygotowanej instrukcji. Można się z nią zapoznać w zakładce: “dla adorującego”.
Czy należy adorować w ciszy czy też nie?
Adoracja w kaplicy jak najbardziej powinna odbywać się w ciszy i do takiej jej formy zapraszamy.
Czym zajmuje się koordynator godzinowy?
Koordynator godzinowy ma za zadanie "opiekować się" jedną wybraną godziną. Dlatego poszukujemy 24 koordynatorów. Nie bój się zostać koordynatorem, wszelkie szczegóły wyjaśnimy indywidualnie i wtedy masz prawo podjąć decyzję.
Jak długo trwa misja utworzenia kaplicy Wieczystej Adoracji?
Misja zwykle trwa trzy miesiące. W tym czasie poszukujemy min. 168 osób adorujących (zadeklarowanych). Jednak dla lepszego funkcjonowania kaplicy staramy się ,aby były min. dwie osoby na jednej godzinie (336 osób)
Czy na stałą adorację mogą zapisać się tylko parafianie?
Nie, zasięg misji obejmuje sąsiednie parafie, przede wszystkim parafie dekanatu, ale zapisać się na stałą adorację może każdy kto szuka spotkania z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
Zapisałam się na jedną godzinę w tygodniu, Czy mogę zapisać się jeszcze na inny dzień?
Każdy może zapisać się na na tyle godzin adoracji na ile pozwala mu czas. Mamy wiele świadectw osób, które adorują więcej niż jedną godzinę w tygodniu. Czasami są to dwie godziny pod rząd, a nawet i więcej.
Jak wygląda adoracja w Triduum Paschalnym?
Zamieszczamy przykładowy porządek adoracji, który należy omówić z kapłanem odpowiedzialnym za liturgię.
Wielki Czwartek Najświętszy sakrament jest wystawiony do wieczornej Mszy Świętej, podczas mszy nie ma adoracji. Na zakończenie Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ciemnicy, którą można zorganizować w kaplicy adoracji, wtedy adoracja odbywa się normalnie przez całą noc i w Wielki Piątek.
Wielki Piątek wieczorem po zakończeniu liturgii przenosimy Pana Jezusa do grobu w kościele i tam będzie wystawienie i adoracja przez całą noc i następny dzień.
Wielka Sobota Podczas Liturgii Paschalnej nie ma adoracji. Po zakończeniu liturgii z soboty na niedzielę Pan Jezus zostaje przeniesiony do kaplicy adoracji i wracamy do stałego porządku adoracji.
Skończyła nam sie księga adoracji, gdzie mogę ją zamówić?
W każdej księdze jest naklejka na ostatniej stronie z kontaktem: tel. kom.534 931 448, email: sibili.kontakt[małpa]gmail.com