“Adoremus Te Christe”, czyli z łaciny: “Adorujmy Ciebie Chryste” - to nazwa dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji, która trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Asystentem kościelnym Fundacji Adoremus Te Christe jest ksiądz Maksymilian Kamza. Proboszcz parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach.

Strona ta powstała, aby zgromadzić w jednym miejscu wszystkie kaplice wieczystej adoracji, które zostały utworzone według modelu Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, zaczynając od kaplic na terenie Polski. 

Dzieło zrodziło się w Niepokalanym Sercu Maryi i wyrosło z doświadczenia całkowitego oddania się Matce Bożej.
Dlatego uważamy Maryję za Założycielkę dzieła oraz Przewodniczkę, która każdego dnia prowadzi nas do Jezusa obecnego w Najświętszej Eucharystii.

Patronami dzieła, które podejmujemy jako Fundacja Adoremus Te Christe są: św. Józef, św. Andrzej Bobola, bł. Edmund Bojanowski oraz bł. Carlo Acutis. Inspiracją dla dzieła tworzenia kaplic wieczystej adoracji jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat adoracji Najświętszego Sakramentu.

Naszą misją jest pogłębianie i odnowa pobożności eucharystycznej poprzez adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach. W tym celu pragniemy zapraszać i wprowadzać parafian na drogę oddania swojego życia Panu Jezusowi przez Maryję.

Jako praktyczny cel stawiamy sobie tworzenie diecezjalnych zespołów zakładających kaplice wieczystej adoracji oraz przygotowywanie materiałów wspierających formację osób adorujących.

 Przez Maryję do Jezusa!